Zikmund100 Cestovatelská Show

Tomáš VaňourekLukáš Socha

Těšit se můžete na cestopisné vyprávění po stopách legend Hanzelky a Zikmunda, ukážeme vám dosud neodtajněné záběry a fotky a vše doplníme historkami napříč rozmanitou Asií.

262 dnů dlouhé putování 32 navštívených zemí ve stopách legend Hanzelky a Zikmunda napříč Asií, které odtajnilo jak se svět změnil, přineslo retrospektivní svědectví v podobě oživených nejznámějších fotografií a to vše jako dar ke stým narozeninám Ing. Miroslava Zikmunda a k úctě jeho kamaráda Ing. Jiřího Hanzelky. Na cestě jsme napsali cestopis s názvem Zikmund100, který rozhodně nejde zařadit mezi klasické cestopisy a natočili jsme film Cesta jako žádná ze sta. Kromě dvojice Hanzelka a Zikmund nedokázal nikdo souvisle projet a popsat Asii, nám se to povedlo, a tím začíná další cesta plná výstav, publikací a promítání v roce 2019.

129,126 km a 9 měsíců dlouhá cesta Eurasií nás zavedla mezi kanibaly, na rozlehlou Sibiř a do různých koutů Japonska ve stopách Hanzelky a Zikmunda.

Za 9 měsíců jsme procestovali celý eurasijský kontinent a přivezli jsem oživené snímky Hanzelky a Zikmunda z let 1959-1964. Zažili jsem to nejhorší co polovina světa nabízí a zároveň to nejlepší na trase dlouhé téměř 130000 km. Tohle je náš odkaz panu Zikmundovi k stým narozeninám stejně jako odkaz jeho parťákovi Hanzelkovi. Za 60 let nikdo nic podobného nedokázal, ale my jsme se vrátili abychom se s Vámi o jedinečné zážitky mohli podělit.

 

                           

   

 

FOTOEXPO 2019 - VIDEOREPORTÁŽ

 

 

 

 

   


Úvod / PROGRAM / PROGRAM FOTOEXPO 2019 / Zikmund100 Cestovatelská Show


8. veletrh a festival současné fotografie

24. 10. 2020

Místo konání: Praha

( LETOŠNÍ ROČNÍK ZRUŠEN )


Hlavní navigace:

FOTOEXPO