David Špidlen

Původně se věnoval studiu zbraní, později marketingu. Fotografování jako profesi vykonává od počátku milénia, od roku 2009 se mu věnuje výhradně. Jeho rukopis je charakteristický jak kombinováním přirozeného a umělého světla, tak volbou fotografických témat. Kromě oblíbených portrétů a figurální fotografie k nim patří zejména ilustrační snímky s kontroverzním nábojem.

V roce 2004 objevil svět fotobank, do něhož se o pět let později naplno ponořil. Snímky na téma kriminálních deliktů, mezlidských vztahů, vojenství, závislostí, interiérů a lidí které vytvořil dnes najdeme ve více než deseti mezinárodních fotobankách, kde zaznamenávají desítky tisíc prodejů. Ačkoliv vyzkoušel většinu žánrů, dnes fotografuje téměř výhradně lidi. Jak sám říká, „jogurt se na vás neusměje, ani si s vámi nepokecá“.

Ačkoliv se nevyhýbá zakázkové práci, zaměřuje se zejména na fotobanky, jejichž problematiku vyučuje ve vlastním kurzu „Živíme se fotobankou“. Svůj pohled na fotografický svět specifickým způsobem zachytil ve volném cyklu humorných glos „Ultimátní fotograf“. Rád bere věci „za opačný konec“.

www.bodzlomu.com

Ukázky tvorby


zpět na výpis

FOTOEXPO na Facebooku

 

FOTOEXPO na Instagramu

Instagram


Úvod / Osobnosti FOTOEXPO 2014 / David Špidlen


6. veletrh a festival současné fotografie

20. 10. 2018

Místo konání: Praha Národní dům na Vinohradech


Hlavní navigace:

FOTOEXPO