Sára Saudková

Sára Saudková fotografuje převážně akty. Po technické stránce se jedná o klasické, černobílé fotografie snímané na střední formát. Na klasický analogový aparát nedá dopustit.

Věnuje se zejména volné tvorbě – inscenovanými fotografiemi dokumentuje svůj soukromý život - loučení a čekání a to mezi tím: lásky, touhy nebo osamění.

Není zastáncem dokonalosti ani retuší ve fotografii, pracuje s neprofesionálními modely z masa a kostí a objevuje krásu i tam, kde jsme se ji už odnaučili vidět.

Není sentimentální příliš romantická jak by se od ženského aktu mohlo čekat, naopak – hraje si, narušuje záměrně čistotu kompozice, má jasný cíl a nebojí se zlehčit téma i humorem.

V poslední době i píše  - první pod názvem “Ta zrzavá” vyjde letos na podzim v nakladatelství Mladá fronta.

Sára Saudková – o sobě

Jsem maminkou čtyř cvalíků, která namísto vařečky a žehličky drží v ruce fotoaparát. A nedělám nic jiného, než že objektivem nasávám do negativů všechno, na čem mi záleží, co mám ráda a co spolehlivě pomine: lásku, radost, smutek i touhu, krásu, vůni dětí, samotu a čekání. Jsou to příběhy, které se mi honí hlavou a které čtu v lidech - listuji v nich jako v knize…každý člověk v sobě ukrývá své tajemství, které unese jen fotografie, aniž by prozradila všechno.

Ukázky z tvorby


 

FOTOEXPO na Facebooku

 

FOTOEXPO na Instagramu

Instagram


Úvod / Osobnosti FOTOEXPO 2014 / Sára Saudková


4. veletrh a festival současné fotografie

22. 10. 2016

Místo konání: PRAHA - Národní dům na Vinohradech


Hlavní navigace:

FOTOEXPO