Radek Šich

Moje vášeň k focení pavouků odstartovala v květnu roku 2008, kdy jsme s rodinou náhodou narazili na jednoho z našich nejhezčích pavouků, samce stepníka moravského, který mě naprosto uchvátil. Snažil jsem se o něm a celkově o pavoucích dozvědět víc informací, což mě postupně přivedlo až k tomu, že jsem se v roce 2012 stal členem České arachnologické společnosti a nyní jsem ve výkonném výboru ČAS, jako správce fotogalerie.

Snažím se zdokumentovat všechny druhy našich pavouků – celkem jich máme cca 880, takže to je běh na dlouhou trať. Jak jde technika dopředu a i moje zkušenosti a znalosti rostou, tak je pořád co zlepšovat a to mě na tom baví.

Moje fotografie byly publikovány v knize Atlas pavouků České republiky, několikrát byly v časopisu Živa, v National Geographic, v českých i zahraničních odborných arachnologických článcích, v informačních brožurách CHKO Pálava a NP Podyjí, v brožuře Pavouci kraje Vysočina a pravidelně se také objevují v arachnologickém časopise Pavouk.

O makrofotografii jsem také přednášel na Karlově univerzitě v rámci arachnologického semináře ČAS. Moje pavoučí fotky můžete vidět například na níže uvedených odkazech:

Web: www.sichr.net/index.php?/category/arachnids_CR
Web: arachnology.cz/lide/radek-sich-88.html

16:15 - 18:30 (SÁL č. 4)  - Radek Šich: Pavouci na fotografii, aneb MACRO v praxi (praktické ukázky na živých modelech)

             

 

FOTOEXPO 2019 - VIDEOREPORTÁŽ

 

 

 

 

   


Úvod / FOTOEXPO 2018 / Osobnosti FOTOEXPO 2018 / Radek Šich


8. veletrh a festival současné fotografie

24. 10. 2020

Místo konání: Praha

( LETOŠNÍ ROČNÍK ZRUŠEN )


Hlavní navigace:

FOTOEXPO