Fotoexpedice napříč Cejlonem

Martin Kamín

Černý Cejlonský čas znají snad úplně všichni, ale jen někteří na Srí Lance byli, a jen někteří jí procestovali s fotoaparátem s cílem připravit úplnou fotoreportáž z fotoexpedice perlou Indického oceánu.

Martin Kamín se na Srí Lanku vydal loni na dvouměsíční fotoexpedici, aby na fotografiích zachytil překrásné tropické pláže na východě, vysoké studené hory ve středozemí a nespočet fotografických příhod z běžného života ostrovanů. Použil všechny myslitelné dopravní prostředky, zaplnil 12 karet, snažil se využít velice krátký rovníkový čas východu a soumraku, fotografoval rozlehlé pláně pobřeží, chrámy, rezervace i přeplněné Colombo.

Díky tomu, že se na Srí Lance zastavil čas v době britské a holandské kolonizace, zachovala si svůj zcela výjimečný ráz i jako místo, kde se potkávají všechna největší náboženství.

Reportáže z Fotoexpedice na Srí Lanku publikovali vydavatelé v několika článcích v prestižních fotografických magazínech. Samozřejmě promítal své fotografie na několika akcích s autorským komentářem.

 


 

FOTOEXPO 2019 - VIDEOREPORTÁŽ

 

 

 

 

   


Úvod / FOTOEXPO 2018 / PROGRAM 2018 / Fotoexpedice napříč Cejlonem


8. veletrh a festival současné fotografie

24. 10. 2020

Místo konání: Praha

( LETOŠNÍ ROČNÍK ZRUŠEN )


Hlavní navigace:

FOTOEXPO